Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum

OM kód: 203039/008 | 6600 Szentes, Szent Imre herceg u. 1.

Hódmezővásárhelyi SZC Szentesi Zsoldos Ferenc Technikum

HírekKözérdekű adatokÓrarendKRÉTA
Széchenyi 2020

2022. jún. 3.

Szentesi Gyors - hangos hírújság

Életpálya-modellt kínálnak a Szakképzési Centrum diákjainak

Életpálya-modellt kínálnak a Szakképzési Centrum diákjainak Az eddiginél szorosabb, közös munkáról állapodott meg a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum (HSZC), valamint a Szegedi Tudományegyetem.

Szerződés kötés
    Életpálya-modellt kínálnak a Szakképzési Centrum diákjainak
    Az együttműködésük célja, hogy elősegítsék a Dél-alföldi régióban élő fiatalok életkilátásainak javítását, ezért támogatni kívánják a piacképes szakképzettség megszerzését, melynek érdekében a két szervezet fontos feladatának tekinti a fiatalok érdeklődésének felkeltését a majdani elhelyezkedésüket biztosító mérnöki pályák iránt, valamint az általános természettudományi és műszaki ismeretterjesztés körülményeinek, és az iskolarendszerű képzés feltételeinek javítását.
    A Szakképzési Centrum két célcsoporttal igyekszik megvalósítani a célokat - mondta Kincses Tímea főigazgató. Az egyik az általános iskolából kikerülő korosztály, akiknek egy széles ívű életpályát kívánnak bemutatni, illetve biztosítani: a technikumi képzést követően a mérnöki pálya jelenthetné a kiteljesedést.
    A másik célcsoport maguk a HSZC diákjai, kiknek számára szeretnék megkönnyíteni a bejutást az egyetemre. Ezért az egyetemmel közösen koherenciát alakítanak ki a két intézmény képzési anyagát illetően, így akár a kredit-beszámítás lehetőségét is tudnánk biztosítani. Továbbá a technikusi képzésben résztvevő diákok a jövőben látogathatnák az egyetemi laborokat, egyes speciális rendezvényeket - fejtette ki a főigazgató asszony.
    Dr. Bíró István dékán a dokumentum aláírása kapcsán arról beszélt, hogy annak egyik legfontosabb célja, hogy erősítsük a vidéket, ezen belül régiónkat. Ennek az együttműködésnek az a lényege, hogy a közoktatás, a szakképzés és az egyetemi képzés együttesen olyan valódi lehetőséget mutasson a fiataloknak, hogy itt találják meg boldogulásukat.
    És ha sikerült ezt a folyamatot végig vinnünk, a fiatalok megszerzik a mérnöki diplomát, akkor majd ők tapasztalják, hogy a mérnökökért (már most is) sorban állnak a cégek; elhelyezkedésükkel, életcéljuk megvalósításával nem lesz gond.
    A megállapodást június 1-én Hódmezővásárhelyen, Eötvös József Technikum tárgyaló termében a Hódmezővásárhelyi SZC részéről Hegedűs Zoltán kancellár úr és Kincses Tímea főigazgató asszony, valamint a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kar részéről Dr. Bíró István dékán úr írták alá.
    A Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum 2015. július 1-én kezdte meg működését, Szentesről tagiskolája a Pollák Antal Technikum, a Zsoldos Ferenc Technikum és a Boros Sámuel Technikum.